q400 fsx
free cross listing tool office 2016 activator cmd
female names in philippines 1960s
bcsd departments
ak trunnion size
stable diffusion ai discord
aggressive allterrain tires
windows 11 cannot be installed unsupported disk layout
which three aspects of standard fields should an administrator customize
goproxy
ssh disable weak kex algorithms cisco unity connection office 365 oauth2komunitas anjing bandung habilidades interpersonales en el trabajo

Ligji i pagave 2022 kosove

work capacity evaluation pdf

ftth network planning and design ppt

Cryptocurrency roundup for November 14: Tron founder ready to pump billions to revive FTX, Bitcoin, Ether down 25% in one week and more

fairytale dress up game

spanish massage blowjob videos

Vast majority of retail investors in Bitcoin lost money, BIS Says

django rest framework simple jwt login

goonies big win

Cryptocurrency roundup for November 15: Major Bitcoin miner’s net income drops by 88%, Alameda Research bought tokens before they were listed on FTX and more

preexisting content is not replicated and is consuming disk space

apologetics john macarthur

Bitcoin miner expects ‘many more’ bankruptcies after FTX collapse

altec 846b specs

battletech how to ally with faction

FTX: crypto cloud flashes three silver linings

moonsec constant dumper

aluminium burns in air to form a compound

Cryptocurrency roundup for November 14: Tron founder ready to pump billions to revive FTX, Bitcoin, Ether down 25% in one week and more

unit 7 principles of safe practice in health and social care pdf

hp elitepad 1000 g2 drivers

Vast majority of retail investors in Bitcoin lost money, BIS Says

kawasaki mule 610 carburetor adjustment

korg m1 famous songs

savage anschutz 22 rifles

fibonacci sequence problem solving examples

Cryptocurrency roundup for November 15: Major Bitcoin miner’s net income drops by 88%, Alameda Research bought tokens before they were listed on FTX and more

beenverified license plate lookup

muscogee creek indian names

FTX in touch with regulators, may have 1 million creditors: Filings

pigmented lesions of skin

hardcore hermaphrodite porn

Why publishing proof-of-reserves paints only half the picture of a crypto exchange’s health

find the coordinates of a point on a circle with radius calculator

black enterprise conference 2023

How Sam Bankman-Fried’s crypto empire collapsed

adcity ru

iniciar sesion en tuya smart

Top Cryptocurrency Prices Today November 15: Major cryptos in green, XRP top gainer

a dance of fire and ice rush e unblocked

tefal jamie oliver pfanne 24 cm

Cryptocurrency roundup for November 15: Major Bitcoin miner’s net income drops by 88%, Alameda Research bought tokens before they were listed on FTX and more

chinese diesel heater error codes e08

craftsman t240 oil capacity

FTX in touch with regulators, may have 1 million creditors: Filings

hp laserjet pro 400 m401dn network setup

themaryburke tiktok

sdr android

minions the rise of gru full movie

What is decentralised finance?

moon palace swim up suite

el kamasutra quien lo escribio

Blockchain firm Valereum gets approval to buy Gibraltar exchange

online illustrator free

toni fowler

Business of entertainment: Music industry wants to turn you into a distributor via NFTs

unusual quiz rounds and answers

harrington state fair 2022

Israel eyes government bond issuance via blockchain technology

hisun utv hard cab enclosures

rise broadband

Top Cryptocurrency Prices Today October 19: Major cryptos in red; Cardano, XRP among top laggards

hfdzk

sketchup 8 models free download

What is decentralised finance?

dragon mania legends hack unlimited gems

sample of reinstatement letter deped

Blockchain firm Valereum gets approval to buy Gibraltar exchange

stumble guys pc free download

which types of cells are produced by mitosis

cassette tape sound effect free download

default value of long in java

Infibeam Avenues consolidates digital payments business in 4 countries with its CCAvenue brand

the directive staff approach is a response to which crisis development model

solubility of phthalic acid

Open banking: A new era of financial inclusion

labiaplasty before and after toronto

legacy 696cd b garage door opener manual

Digital payments firm Stripe to lay off 14% of workforce

receive sms online italy

louisiana code of civil procedure interrogatories

Remove withdrawal restrictions on BSBD accounts for digital payments

iv drip dischem

german ww2 uniforms for sale

NextGen ties up with Sa-Dhan to promote digital payment

living and non living things detailed lesson plan

barely legal tits pics cheerleaders

Infibeam Avenues consolidates digital payments business in 4 countries with its CCAvenue brand

xtls cdn

vscode explorer filter files

Open banking: A new era of financial inclusion

evony chat color

kissanime app download

anal sex and poop

psql error connection to server at localhost3939 1 port 5432 failed fatal

About Cryptocurrency

wind load calculation for monoslope roof

key eset internet security 2022

3/2/2022 · 5 pyetjet, lajmet e fundit, lajmet e fundit ne shqiperi, lajmet e dites,Shqipëria, shqiptaret, periferi,lajmet e dites,gazetat e sotme,gazeta shqiptare,gazeta sot .... Sep 01, 2022 · admin 01/09/2022 No Comments Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t’i japin fund grevës.. Ballina NACIONALE Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik, koeficienti për mësimdhënësit... NACIONALE; Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik, koeficienti për mësimdhënësit është më i mirë. Nga. RaNet - September 1, 2022. 3. Facebook. Ligji i Pagave, policët kërkojnë shtesa prej 200 euro në pagë. 23/03/2022 | 17:34. Sindikata e Policisë së Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se është e shqetësuar me informatën se Ligji mbi Pagat kthehet në pikën zero pa dhënë ndonjë arsye. Ligji i Pagave për sektorin publik pritet të shkojë për miratim muajin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovës. Nëse arrin të miratohet në këtë periudhë, zbatimi i tij nuk mund të fillojë deri në gjysmën e dytë të vitit. Ligji i pagave u miratua në muajin shkurt të. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ... 01/09/2022. Përzgjedhja Jon. Ligji i Pagave në Kosovë, paralajmërohen protesta në dhjetor dhe greva në janar. Kosovë, ligji i pagave afër hartimit-larg zbatimit February 3, 2022 AbcNews.al Kosove , Lajme , lajmet e dites , lajmet e fundit , lajmet sot , paga , Rajoni , Te Fundit Projektligji i pagave. Aktualisht paga minimale në Kosovë është 130 euro për të punësuarit e moshës nën 35 vjeç dhe 170 euro për të punësuarit e moshës mbi 35 vjeç. Nga Fatos Shala Ligji i Pagave për sektorin publik pritet të shkojë për miratim muajin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovës. 26/8/2022 · Ligji i pagave ishte miratuar një herë në shkurt të vitit 2019. Por, një muaj para se të niste zbatimi i tij - në janar të 2020-s - institucioni i Avokatit të Popullit e pati dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për, siç ka thënë, “vlerësimin e përputhshmërisë” së tij me Kushtetutën e Kosovës.. 1/9/2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t’i japin fund grevës. Këto deklarata kreu i ekzekutivit i bëri para mediave. 13/12/2021 · Aktualisht për këtë ligj, për mënyrën e jetësimit dhe koston e tij do të diskutohet në Kuvendin e Kosovës, gjatë seancave që do të mbahen në muajin dhjetor e ku më 22 të këtij muaji do të dihet përfundimisht nëse ligji i ri i pagave mund ta marrin amin për t`u implementuar në fund të tre mujorit të vitit 2022.. 26/8/2022 · Ligji i pagave ishte miratuar një herë në shkurt të vitit 2019. Por, një muaj para se të niste zbatimi i tij - në janar të 2020-s - institucioni i Avokatit të Popullit e pati dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për, siç ka thënë, “vlerësimin e përputhshmërisë” së tij me Kushtetutën e Kosovës.. Projektligji i pagave për sektorin publik pritet që muajin e ardhshëm të arrijë në Kuvendin e Kosovës për miratim, thonë Kosovë, ligji i pagave afër hartimit-larg zbatimit DENONCO!. 23/3/2022 · “Për momentin e krijuar,deri në hartimin,projektimin dhe hyrjen në fuqi të Ligjit të pagave, Sindikata e Policisë së Kosovës kërkon që të gjithë pjestarëve të Policisë pa dalim t’ju shtohet në pagë shumë nga dyqind (200) euro. Kjo kërkesë është shumë modeste në krahasim me pagën që merr polici dhe rritjen enorme të çmimeve në vend.Mbesim me shpresë se .... Ligji i pagave afër hartimit - larg zbatimit Ekonomi Ligji i pagave afër hartimit - larg zbatimit 03 shkurt, 2022 Nadie Ahmeti Protestë e punëtorëve në Prishtinë. Shpërndaje Projektligji i pagave për sektorin publik pritet që muajin e ardhshëm të arrijë në Kuvendin e Kosovës për miratim, thonë zyrtarë të Qeverisë. Ligji i pagave shkakton ‘furtunë’ në Kosovë, ... (FSSHK) i ka bërë apel Qeverisë së Kosovës që ta publikojë sa më shpejt draft-Ligjin e Pagave dhe vlerën e koeficientit, me qëllim të shmangies së keqkuptimeve për këtë proces. ... Jul 6, 2022. PREÇ ZOGAJ. February 19, 2022 AbcNews.al Kosove, KRYESORE, Lajme, lajmet e dites, lajmet e fundit, lajmet sot, Ligji i Pagave, Te Fundit Në kohën kur çmimet e shumë artikujve kryesorë. Kreu Ekonomi Ligji i pagave, ky eshte reagimi i fundit. Ekonomi. Ligji i pagave, ky eshte reagimi i fundit. nga Flamur Berisha November 22, 2021. ... August 18, 2022. Lajm i mire nga KEDS. August 18, 2022. ATK tregon se kush është i. 1/9/2022 · Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik; Keto jane qmimet e derivateve per daten 01.09.2022; Ky është orari i nderprerjës se rrymes per daten 01.09.2022; Ministria e Financave njofton se ka ekzekutuar pagesat per punëtor; Keto jane vendet qe nuk do te kene rryme sot njofton KEDS 31.08.2022; Komentet e Fundit. Sep 01, 2022 · admin 01/09/2022 No Comments Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t’i japin fund grevës.. Ligji i pagave afër hartimit - larg zbatimit. 03 shkurt, 2022. Nadie Ahmeti. Protestë e punëtorëve në Prishtinë. Shpërndaje. Projektligji i pagave për sektorin publik pritet që muajin e. Ligji i Pagave do të miratohet në mars të vitit 2022. – Kështu kishte deklaruar vet kryeministri Albin Kurti kur e kishte marrë pushtetin. Ja ku jemi. Në ditën e fundit të marsit, 31, dhe Ligji i Pagave nuk është askund. Protestat e revolta e. Projektligji i pagave për sektorin publik pritet që muajin e ardhshëm të arrijë në Kuvendin e Kosovës për miratim, thonë Kosovë, ligji i pagave afër hartimit-larg zbatimit DENONCO!. Ligji i pagave shkakton 'furtunë' në Kosovë, ja sa pritet të marrin nga presidenti, kryeministri e deputetët. Paralajmërohen trazira sociale. Feb 15, 2022 | 15:55 SHPËRNDAJE. Presidenti i Kosovës do të ketë pagën më të lartë në vend, ndër funksionarët publikë, bazuar në draftin që ka përgatitur Ministria e Punëve të. 16/12/2021 · Rrezoni.E. -. December 16, 2021. Në rast se Ligji i ri i Pagave do të jetësohet me 1 mars të vitit 2022, atëherë do të ketë ngritje pagash për arsimtarët, mjekët, zjarrëfikësit, policët dhe shërbyesit civil. Aktualisht për këtë ligj, për mënyrën e jetësimit dhe koston e tij do të diskutohet në Kuvendin e Kosovës, gjatë .... Ligji i pagave ishte miratuar një herë në shkurt të vitit 2019. Por, një muaj para se të niste zbatimi i tij - në janar të 2020-s - institucioni i Avokatit të Popullit e pati dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për, siç ka thënë, "vlerësimin e përputhshmërisë" së tij me Kushtetutën e Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t'i japin fund grevës. Këto deklarata kreu i ekzekutivit i bëri para mediave, pas ceremonisë së []. . Ligji parashihte ngritjen e pagave të 70 për qind të shërbyesve civilë. Me këtë ligj, një mësimdhënësi të shkollës fillore do t'i rritej paga nga 470 euro në 612, ndërsa një mjeku specialist nga 600 në 1.195 euro. Ngritje pagash ishin paraparë edhe për policinë dhe doganat, por jo edhe për zjarrfikësit. ... 05/08/2022 4. Muaji dhjetor i këtij viti dhe janari i 2022 mund ta gjejë Kosovën me protesta e greva në sistemin arsimor, kështu po thotë kryetari i Sindikata e Bashkuar e Arsimit. Kurse, ish-kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka kërkuar miratimin e Ligjit të Pagave, duke thënë se institucionet po i rrezikojnë qytetarët.. Prishtinë - Në rast se ligji i ri i pagave do të hyjë në fuqi me 1 mars të vitit 2022, atëherë do të ketë ngritje pagash për arsimtarët, mjekët, zjarrëfikësit, policët dhe shërbyesit. Jul 06, 2022 · ligji nr. 08 /l-143 pËr ndryshimin dhe plotËsimin e ligjit nr. 08/l-066 mbi ndarjet buxhetore pËr buxhetin e republikËs sË kosovËs pËr vitin 2022 Data e publikimit: 06.07.2022 Shfleto aktet nënligjore. Ligji i pagave shkakton ‘furtunë’ në Kosovë. Shkurt 16, 2022 09:35 Europe/Tirane. Presidenti i Kosovës do të ketë pagën më të lartë në vend, ndër funksionarët publikë, bazuar në. Sep 01, 2022 · Redaksia rajonipress 11:51, 1 Shtator, 2022 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t’i japin fund grevës.. Ligji parashihte ngritjen e pagave të 70 për qind të shërbyesve civilë. Me këtë ligj, një mësimdhënësi të shkollës fillore do t'i rritej paga nga 470 euro në 612, ndërsa një mjeku specialist nga 600 në 1.195 euro. Ngritje pagash ishin paraparë edhe për policinë dhe doganat, por jo edhe për zjarrfikësit. ... 05/08/2022 4. Muaji dhjetor i këtij viti dhe janari i 2022 mund ta gjejë Kosovën me protesta e greva në sistemin arsimor, kështu po thotë kryetari i Sindikata e Bashkuar e Arsimit. Kurse, ish-kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka kërkuar miratimin e Ligjit të Pagave, duke thënë se institucionet po i rrezikojnë qytetarët.. 5 pyetjet, lajmet e fundit, lajmet e fundit ne shqiperi, lajmet e dites,Shqipëria, shqiptaret, periferi,lajmet e dites,gazetat e sotme,gazeta shqiptare,gazeta sot. 01-09-2022 Rreth Nesh; Toggle navigation. Ballina; Prizren; Rajonale. ... Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t'i japin fund grevës.. . Aug 26, 2022 · Ligji i pagave ishte miratuar një herë në shkurt të vitit 2019. Por, një muaj para se të niste zbatimi i tij - në janar të 2020-s - institucioni i Avokatit të Popullit e pati dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për, siç ka thënë, “vlerësimin e përputhshmërisë” së tij me Kushtetutën e Kosovës.. Ligji i ri i pagave/ Kaq do të jetë paga e policit, mjekut, mësimdhënësit dhe zjarrfikësit Publikuar më: December 13, 2021 Në rast se Ligji i ri i Pagave do të jetësohet me 1 mars të vitit 2022, atëherë do të ketë ngritje pagash për arsimtarët, mjekët, zjarrfikësit, policët dhe shërbyesit civil. Nga Florim Shefqeti - 23:31, 01/09/2022. Sipas legjislacionit në fuqi, BSPK ka të drejtë në grevë ndërsa Qeveria ka të drejtë në ndalimin e pagave! 1. ... Ligji për Grevat nr 03/L-200 në. 13/12/2021 · Aktualisht për këtë ligj, për mënyrën e jetësimit dhe koston e tij do të diskutohet në Kuvendin e Kosovës, gjatë seancave që do të mbahen në muajin dhjetor e ku më 22 të këtij muaji do të dihet përfundimisht nëse ligji i ri i pagave mund ta marrin amin për t`u implementuar në fund të tre mujorit të vitit 2022.. 26/8/2022 · Ligji i pagave ishte miratuar një herë në shkurt të vitit 2019. Por, një muaj para se të niste zbatimi i tij - në janar të 2020-s - institucioni i Avokatit të Popullit e pati dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për, siç ka thënë, “vlerësimin e përputhshmërisë” së tij me Kushtetutën e Kosovës.. Arta Sopi. 01.9.2022 - 14:17. Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë se projektligji i ri për pagat i cili sipas tij do të hapet për diskutim publik javën e ardhshme, mësimdhënësit i trajton shumë më mirë sesa janë trajtuar deri më tani. Sipas Kurtit nuk na çojnë askund, greva, bojkoti e mospuna. Muaji dhjetor i këtij viti dhe janari i 2022 mund ta gjejë Kosovën me protesta e greva në sistemin arsimor, kështu po thotë kryetari i Sindikata e Bashkuar e Arsimit. Kurse, ish-kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka kërkuar miratimin e Ligjit të Pagave, duke thënë se institucionet po i rrezikojnë qytetarët.. Miftaraj paralajmëron se Ligji aktual i Pagave mund të rrëzohet sërish nga Kushtetuesja. E.K /. 19 August 2022 - 14:40. Para pak ditësh Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se është proceduar Projektligji për Pagat dhe Projektligji për Zyrtarët publik. Ndaj kësaj, përmes një postimi në Facebook ka reaguar. Ligji i pagave afër draftimit – larg zbatimit. 03.02.2022 • 16:37. Projektligji i pagave për sektorin publik pritet që muajin e ardhshëm të arrijë në Kuvendin e Kosovës për miratim, thonë. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t’i japin fund grevës. Këto deklarata kreu i ekzekutivit i bëri para mediave,. Aktualisht paga minimale në Kosovë është 130 euro për të punësuarit e moshës nën 35 vjeç dhe 170 euro për të punësuarit e moshës mbi 35 vjeç. Nga Fatos Shala Ligji i Pagave për sektorin publik pritet të shkojë për miratim muajin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovës. 3/2/2022 · 5 pyetjet, lajmet e fundit, lajmet e fundit ne shqiperi, lajmet e dites,Shqipëria, shqiptaret, periferi,lajmet e dites,gazetat e sotme,gazeta shqiptare,gazeta sot .... Ligji parashihte ngritjen e pagave të 70 për qind të shërbyesve civilë. Me këtë ligj, një mësimdhënësi të shkollës fillore do t'i rritej paga nga 470 euro në 612, ndërsa një mjeku specialist nga 600 në 1.195 euro. Ngritje pagash ishin paraparë edhe për policinë dhe doganat, por jo edhe për zjarrfikësit. ... 05/08/2022 4. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se Ligji i Pagave është për nivelizim dhe, si i tillë, nuk duhet të prezantohet si ligj për rritje të pagave. ... Bislimi ka theksuar se për implementimin e planit kombëtar të zbatimit të MSA-së 2022-2026, është paraparë kosto në vlerën e 46 milionë e 11 mijë e 219. Financa. Ligji i pagave. Reagon ATK-ja. shkruar nga Kontabilisti August 22, 2022. Sindikata e ATK-së ka shprehur shqetësimin e stafit të ATK-së lidhur me Projektligjin e Pagave, të cilin e konsideron tepër diskriminues dhe vrasës të motivit për punë për zyrtarët tatimor, raporton Gazeta Blic. Ligji i ri i pagave, kaq do të jetë paga e policit, mjekut, mësimdhënësit dhe zjarrëfikësit. 14:13, 13/12/2021. Në rast se ligji i ri i pagave do të jetësohet me 1 mars të vitit 2022, atëherë do të ketë ngritje pagash për arsimtarët, mjekët, zjarrëfikësit, policët dhe shërbyesit civil. Aktualisht për këtë ligj, për. Sipas tij, kërkesat për të cilat sindikalistët nuk janë ftuar nga Qeveria e Kosovës që të dialogojnë janë: Rritje page prej 100 euro për të gjithë të punësuarit përderisa të miratohet e zbatohet Ligji për paga; Plotësim- ndryshimi i ligjit për skemat pensionale të finacuara nga shteti, Ligjit nr.04/L-131, e sidomos ndryshimi I Nenit 8, paragrafit 1 e nënparagrafëve 1.2. 1/9/2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t’i japin fund grevës. Këto deklarata kreu i ekzekutivit i bëri para mediave. 1/9/2022 · Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik; Keto jane qmimet e derivateve per daten 01.09.2022; Ky është orari i nderprerjës se rrymes per daten 01.09.2022; Ministria e Financave njofton se ka ekzekutuar pagesat per punëtor; Keto jane vendet qe nuk do te kene rryme sot njofton KEDS 31.08.2022; Komentet e Fundit. 1/9/2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t’i japin fund grevës. Këto deklarata kreu i ekzekutivit i bëri para mediave. Hoti: Projektligji i Pagave të procedohet sa më parë, kemi rritje të çmimeve. 13/06/2022 | 08:51. Edhe ish-kryeministri i Kosovës, njëherit deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, deklaron se tashmë Projektligji për Paga do të duhej të ishte i miratuar në Kuvend. "Ky ligj duhej të ishte sjell në Kuvend në. 19/2/2022 · Ligji pritet të shkojë në Kuvend për miratim muajin e ardhshëm. Aktualisht paga minimale në Kosovë është 130 euro për të punësuarit e moshës nën 35 vjeç dhe 170 euro për të punësuarit e moshës mbi 35 vjeç. Ligji i Pagave për sektorin publik pritet të shkojë për miratim muajin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovës. Nëse .... 1.Dispozitat e këtij ligji për sistemin e pagave, shtesave, shpërblimeve dhe shtojca nr. 1 e këtij ligji nuk zbatohen për funksionarin publik me status të veçantë: gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, gjyqtarin, prokurorin, kryesuesin e Këshillit Gjyqësor dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial deri me 31 dhjetor 2022. 2.. Rishikimi i buxhetit-ndryshimi i Ligjit për buxhetin e Republikës së Kosovës, bëhet zakonisht në gjysmëvjetorin e dytë, respektivisht në muajin qershor. Numri i punonjësve që marrin paga nga buxheti i Kosovës është rreth 83 mijë veta. Paga mesatare neto, sipas të dhënave të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, është 542 euro. Projektligji i pagave për sektorin publik pritet që muajin e ardhshëm të arrijë në Kuvendin e Kosovës për miratim, thonë Kosovë, ligji i pagave afër hartimit-larg zbatimit DENONCO!. Projektligji i pagave për sektorin publik pritet që muajin e ardhshëm të arrijë në Kuvendin e Kosovës për miratim, thonë Kosovë, ligji i pagave afër hartimit-larg zbatimit DENONCO!. LIGJI I PAGAVE, INFERMIERËT PROTESTOJNË MË 1 MARS. StarNeews February 21, 2022 1 min read. Sindikata e Infermierëve të Kosovës ka bërë me dije se do të organizojë protestë më 1 mars para objektit të Qeverisë së Kosovës. Sipas kësaj sindikate, protesta do të mbahet për të kundërshtuar koeficientët e paraparë për.

Sep 01, 2022 · Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik; Keto jane qmimet e derivateve per daten 01.09.2022; Ky është orari i nderprerjës se rrymes per daten 01.09.2022; Ministria e Financave njofton se ka ekzekutuar pagesat per punëtor; Keto jane vendet qe nuk do te kene rryme sot njofton KEDS 31.08.2022; Komentet e Fundit. Aug 07, 2022 · Aktuale1 shtator 2022 Azemi: Nëse kanë para për serbët të paguajnë rrymën në veri, pse nuk kanë për ne. Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se mosekzekutimi i pagave të punëtorëve është një skandal. Ai ka fajësuar qeverinë për grevat, duke thënë se nuk ka pasur përfillje të.... Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t'i japin fund grevës. Këto deklarata kreu i ekzekutivit i bëri para mediave, pas ceremonisë së []. Arta Sopi. 01.9.2022 - 14:17. Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë se projektligji i ri për pagat i cili sipas tij do të hapet për diskutim publik javën e ardhshme, mësimdhënësit i trajton shumë më mirë sesa janë trajtuar deri më tani. Sipas Kurtit nuk na çojnë askund, greva, bojkoti e. 19/2/2022 · February 19, 2022 AbcNews.al Kosove, KRYESORE, Lajme, lajmet e dites, lajmet e fundit, lajmet sot, Ligji i Pagave, Te Fundit Në kohën kur çmimet e shumë artikujve kryesorë dhe energjisë elektrike në Kosovë janë rritur, Ligji i Pagave po shihet si një mundësi e mirë për të ndihmuar qytetarët.. Ligji i pagave shkakton ‘furtunë’ në Kosovë. Shkurt 16, 2022 09:35 Europe/Tirane. Presidenti i Kosovës do të ketë pagën më të lartë në vend, ndër funksionarët publikë, bazuar në draftin që ka përgatitur Ministria e Punëve të Brendshme, për Ligjin për pagat. . Konsultimi publik. 24.08.2022. PROJEKTLIGJI PER PAGAT. Ky projektligj do t'i adresojë problemet të cilat janë shfaqur në praktikë dhe në aspektin ligjor në sistemin e pagave. Në përgjithësi sistemi konsiderohet I fragmentuar dhe po ndonjë system të ndërtua në konsistencë dhe koherencë, kompetencë e shpërndarë në. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se. Sveçla: Ligji i Pagave afër finalizimit, kërkuam që Ligji të jetë në përputhje me kapacitet buxhetore. 27/04/2022. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka treguar sot se pse nuk u soll për miratim në Qeveri në muajin mars, Ligji për Pagat në Sektorin Publik, duke thënë se duan që Ligji të jetë në përputhje me. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se. . Kur do të procedohet Ligji i Pagave në Qeveri, tregon Xhelal Sveçla. Edicioni ... 20/01/2022 12:32. Me i fundit. Shuhen 24 vatra zjarri në Shqipëri, vetëm një aktive. Kur do të procedohet Ligji i Pagave në Qeveri, tregon Xhelal Sveçla . Lajme Gazeta Express 20/01/2022 12:32. Muaji dhjetor i këtij viti dhe janari i 2022 mund ta gjejë Kosovën me protesta e greva në sistemin arsimor, kështu po thotë kryetari i Sindikata e Bashkuar e Arsimit. Kurse, ish-kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka kërkuar miratimin e Ligjit të Pagave, duke thënë se institucionet po i rrezikojnë qytetarët.. LAJMET 11/08/2022. Paralajmërohet grevë në arsim nëse nuk miratohet Ligji i pagave. Kolegjiumi për Arsim në kuadër të Asociacionit të Komunave të Kosovës, përfaqësuesve të SBASHK-ut dhe BSPK-së kanë kërkuar miratimin e Ligjit për Paga nga Qeveria e Kosovës, në të kundërtën kanë paralajmëruar greva në sistemin e arsimit. . LIGJI I PAGAVE, INFERMIERËT PROTESTOJNË MË 1 MARS. StarNeews February 21, 2022 1 min read. Sindikata e Infermierëve të Kosovës ka bërë me dije se do të organizojë protestë më 1 mars para objektit të Qeverisë së Kosovës. Sipas kësaj sindikate, protesta do të mbahet për të kundërshtuar koeficientët e paraparë për. 1/9/2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t’i japin fund grevës. Këto deklarata kreu i ekzekutivit i bëri para mediave. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se Ligji i Pagave është për nivelizim dhe, si i tillë, nuk duhet të prezantohet si ligj për rritje të pagave. ... Bislimi ka theksuar se për implementimin e planit kombëtar të zbatimit të MSA-së 2022-2026, është paraparë kosto në vlerën e 46 milionë e 11 mijë e 219. 10/02/2022. Share. Facebook. Twitter. Pinterest. WhatsApp. Euro. Në kohën kur çmimet e shumë artikujve bazikë dhe energjisë elektrike në vend janë rritur, Ligji i Pagave po shihet si një mundësi e mirë për të ndihmuar qytetarët. 01/09/2022 | 11:56. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t'i japin fund grevës.. 1/9/2022 · Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik; Keto jane qmimet e derivateve per daten 01.09.2022; Ky është orari i nderprerjës se rrymes per daten 01.09.2022; Ministria e Financave njofton se ka ekzekutuar pagesat per punëtor; Keto jane vendet qe nuk do te kene rryme sot njofton KEDS 31.08.2022; Komentet e Fundit. I kontakaktuar nga Gazeta Blic, Besnik Tahiri, ka thënë se shpreson se kjo shumë do të buxhetohet për vitin 2022ligji të zbatohet. “Kryeminsitri e ka përmendur se në tetor të. Ligji i pagave shkakton ‘furtunë’ në Kosovë. Shkurt 16, 2022 09:35 Europe/Tirane. Presidenti i Kosovës do të ketë pagën më të lartë në vend, ndër funksionarët publikë, bazuar në draftin që ka përgatitur Ministria e Punëve të Brendshme, për Ligjin për pagat. Sipas tij, kërkesat për të cilat sindikalistët nuk janë ftuar nga Qeveria e Kosovës që të dialogojnë janë: Rritje page prej 100 euro për të gjithë të punësuarit përderisa të miratohet e zbatohet Ligji për paga; Plotësim- ndryshimi i ligjit për skemat pensionale të finacuara nga shteti, Ligjit nr.04/L-131, e sidomos ndryshimi I Nenit 8, paragrafit 1 e nënparagrafëve 1.2. Pagat që marrin mësimdhënësit, sidomos në arsimin fillor dhe arsimin e mesëm të ulët, nuk mjaftojnë për një jetë të dinjitetshme, thotë Merita Sabedini, arsimtare e gjuhës angleze në shkollën fillore “Zenel Hajdini” në Prishtinë. Paga e saj mujore është rreth 450 euro. Sabedini thekson që bashkë me kolegët, tash e sa kohë, janë duke. Risitë e modës nga Grammy 2022, si na surprizuan VIP-at. ... Ligji i pagave shkakton reagime të ashpra në Kosovë, paralajmërohen trazira sociale . 15 Shkurt 2022, 16:50 / KOSOVA & BOTA ALFA PRESS. . Së pari të miratohet sa më shpejt Ligji i pagave, i cili ka mbetur pezull, pastaj, në mungesë të këtij ligji deri në atë kohë të vazhdon dhënia nga 100 euro për secilin mësues, pastaj plotësimi i ligjit diskriminues ku përfshinë udhëzimin administrativ, 15 vjet përvojë pune deri më 1 janar 1999. 13/12/2021 · Ligji i ri i pagave, kaq do të jetë paga e policit, mjekut, mësimdhënësit dhe zjarrëfikësit. 14:13, 13/12/2021. Në rast se ligji i ri i pagave do të jetësohet me 1 mars të vitit 2022, atëherë do të ketë ngritje pagash për arsimtarët, mjekët, zjarrëfikësit, policët dhe shërbyesit civil. Aktualisht për këtë ligj, për .... February 19, 2022 AbcNews.al Kosove, KRYESORE, Lajme, lajmet e dites, lajmet e fundit, lajmet sot, Ligji i Pagave, Te Fundit Në kohën kur çmimet e shumë artikujve kryesorë. Aug 26, 2022 · Ligji i pagave ishte miratuar një herë në shkurt të vitit 2019. Por, një muaj para se të niste zbatimi i tij - në janar të 2020-s - institucioni i Avokatit të Popullit e pati dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për, siç ka thënë, “vlerësimin e përputhshmërisë” së tij me Kushtetutën e Kosovës.. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ... 01/09/2022. Përzgjedhja Jon. Nga Florim Shefqeti - 23:31, 01/09/2022. Sipas legjislacionit në fuqi, BSPK ka të drejtë në grevë ndërsa Qeveria ka të drejtë në ndalimin e pagave! 1. ... Ligji për Grevat nr 03/L-200 në. 23/3/2022 · “Për momentin e krijuar,deri në hartimin,projektimin dhe hyrjen në fuqi të Ligjit të pagave, Sindikata e Policisë së Kosovës kërkon që të gjithë pjestarëve të Policisë pa dalim t’ju shtohet në pagë shumë nga dyqind (200) euro. Kjo kërkesë është shumë modeste në krahasim me pagën që merr polici dhe rritjen enorme të çmimeve në vend.Mbesim me shpresë se .... Të enjten në Kosovë, Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës ka njoftuar se kanë hyrë në grevë të përgjithshme, për shkak të mos realizimit të kërkesave të tyre për mbështetje prej 100 eurove. Derisa në grevë kanë hyrë çerdhet publike, administrata, ka sindikata që po e kundërshtojnë mbajtjen e grevës. Kryesia e Federatës Sindikale []. 23/3/2022 · “Për momentin e krijuar,deri në hartimin,projektimin dhe hyrjen në fuqi të Ligjit të pagave, Sindikata e Policisë së Kosovës kërkon që të gjithë pjestarëve të Policisë pa dalim t’ju shtohet në pagë shumë nga dyqind (200) euro. Kjo kërkesë është shumë modeste në krahasim me pagën që merr polici dhe rritjen enorme të çmimeve në vend.Mbesim me shpresë se .... Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik; Keto jane qmimet e derivateve per daten 01.09.2022; Ky është orari i nderprerjës se rrymes per daten 01.09.2022; Ministria e Financave njofton se ka ekzekutuar pagesat per punëtor; Keto jane vendet qe nuk do te kene rryme sot njofton KEDS 31.08.2022; Komentet e Fundit. Home » Bajrami: Ligji i pagave hyn në fuqi 8 muaj pas publikimit në gazetën zyrtare LAJMET 30/08/2022 Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami,ka thënë se Ligji i Pagave i cili është në diskutim publik,pritet të hyjë në fuqi,tetë muaj pas publikimit në gazetën zyrtare. Ligji për pagat është ligj për sistemin dhe jo për nivelin e pagave. Në nivelin politik, Ligji do të duhej të vënte konditat e një sistemi të pagave për një kohë të gjatë në të ardhmen. Ky sistem do të përaktonte koeficientin jo si vlerë por si princip, pozitat jo si balancë e kërkesave të grupeve të. LAJMET 01/09/2022. Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik, koeficienti për mësimdhënësit është më i mirë. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Ligji i Pagave do të dalë në diskutim publik javën e ardhshme. Home » Bajrami: Ligji i pagave hyn në fuqi 8 muaj pas publikimit në gazetën zyrtare LAJMET 30/08/2022 Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami,ka thënë se Ligji i Pagave i cili është në diskutim publik,pritet të hyjë në fuqi,tetë muaj pas publikimit në gazetën zyrtare. LIGJI NR. 03/L-147 PËR PAGAT E NËPUNËSVE CIVILË. Lloji i aktit: Ligje. Numri i aktit: 03/L-147. Institucioni. Kuvendi i Republikës së Kosovës. Raporti ‘’Niveli i pagave në Kosovë 2019’’ përmban të dhëna mbi nivelin e pagave, të ndarë sipas sektorëve: sektorin publik, ... (IHÇK), Qershor 2022 12/07/2022; Statistikat Afatshkurtra të Shërbimeve, Prill 2022. 13.07.2022; Statistikat e Shkurorëzimeve, 2021. 13.07.2022; Indeksi i. 1/9/2022 · Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik; Keto jane qmimet e derivateve per daten 01.09.2022; Ky është orari i nderprerjës se rrymes per daten 01.09.2022; Ministria e Financave njofton se ka ekzekutuar pagesat per punëtor; Keto jane vendet qe nuk do te kene rryme sot njofton KEDS 31.08.2022; Komentet e Fundit. Ligji i ri i pagave, kaq do të jetë paga e policit, mjekut, mësimdhënësit dhe zjarrëfikësit. 14:13, 13/12/2021. Në rast se ligji i ri i pagave do të jetësohet me 1 mars të vitit 2022, atëherë do të ketë ngritje pagash për arsimtarët, mjekët, zjarrëfikësit, policët dhe shërbyesit civil. Aktualisht për këtë ligj, për. 26/8/2022 · Ligji i pagave ishte miratuar një herë në shkurt të vitit 2019. Por, një muaj para se të niste zbatimi i tij - në janar të 2020-s - institucioni i Avokatit të Popullit e pati dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për, siç ka thënë, “vlerësimin e përputhshmërisë” së tij me Kushtetutën e Kosovës.. LIGJI I PAGAVE - KËRKESAT E AKK-së INKORPOROHEN NË PROJEKTLIGJ Asociacioni i Komunave të Kosovës në Grupin Punues për Ligjin e Pagave, përmes anëtarit të saj, paraqiti kërkesat e pushtetit lokal në.... 22/11/2021 · Ligji i pagave, ky eshte reagimi i fundit. shkruar nga Flamur Berisha November 22, 2021. Grupi parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në Kuvendin e Kosovës, kanë mbajtur tryezën me temë: Pagat në sektorin publik, statusi aktual i Projektligjit dhe urgjenca e procedimit të tij. Në këtë tryezë ka folur kreu i AAK-së .... Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në. February 19, 2022 AbcNews.al Kosove, KRYESORE, Lajme, lajmet e dites, lajmet e fundit, lajmet sot, Ligji i Pagave, Te Fundit Në kohën kur çmimet e shumë artikujve kryesorë. 13/12/2021 · Ligji i ri në Kosovë: Ja sa do të jetë paga e policit, e mjekut, arsimtarit dhe zjarrfikësit. Prishtinë - Në rast se ligji i ri i pagave do të hyjë në fuqi me 1 mars të vitit 2022, atëherë do të ketë ngritje pagash për arsimtarët, mjekët, zjarrëfikësit, policët dhe shërbyesit civil në Kosovë.. Ligji i pagave afër draftimit – larg zbatimit. 03.02.2022 • 16:37. Projektligji i pagave për sektorin publik pritet që muajin e ardhshëm të arrijë në Kuvendin e Kosovës për miratim, thonë. 26/8/2022 · Ligji i pagave ishte miratuar një herë në shkurt të vitit 2019. Por, një muaj para se të niste zbatimi i tij - në janar të 2020-s - institucioni i Avokatit të Popullit e pati dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për, siç ka thënë, “vlerësimin e përputhshmërisë” së tij me Kushtetutën e Kosovës.. 01 Shtator, 2022 Facebook; Youtube; Instagram; RTV21. Primary Menu . ... Kërko për: Ballina. Lajme. Ligji i Pagave në Kushtetuese. Lajme Vendi Ligji i Pagave në Kushtetuese 1 min read. 7 months ago V Grabanica . Sindikata e Infermierëve të Kosovës ka paralajmëruar se do të dërgojnë në Kushtetuese Ligjin e Pagave, nëse sipas tyre ka. Arta Sopi. 01.9.2022 - 14:17. Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë se projektligji i ri për pagat i cili sipas tij do të hapet për diskutim publik javën e ardhshme, mësimdhënësit i trajton shumë më mirë sesa janë trajtuar deri më tani. Sipas Kurtit nuk na çojnë askund, greva, bojkoti e. Projektligji i pagave për sektorin publik pritet që muajin e ardhshëm të arrijë në Kuvendin e Kosovës për miratim, thonë Kosovë, ligji i pagave afër hartimit-larg zbatimit DENONCO!. Aktualisht paga minimale në Kosovë është 130 euro për të punësuarit e moshës nën 35 vjeç dhe 170 euro për të punësuarit e moshës mbi 35 vjeç. Nga Fatos Shala Ligji i Pagave për sektorin publik pritet të shkojë për miratim muajin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovës. 01/09/2022 | 11:56 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t’i japin fund grevës. "Projektligji i pagave i kthyer në kabinetin e ministrit Yagcilar në pjesën e parë të vitit 2019 do të korrigjohej duke dëgjuar zërin e arsyes së palëve të interesuara do të bëhej ligj që vërtetë do të bënte nivelizim pagash e jo siç është ky versioni aktual që për dikë është nënë e për dikë njerkë. 01 shtator 13:03. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në të kaluarën, ndërsa u bëri thirrje mësimdhënësve që t’i japin fund grevës. Këto deklarata kreu i ekzekutivit i bëri para mediave. Deputeti i kësaj partie, Shemsedin Dreshaj, ka thënë se Ligji i Pagave është një problem shumë i madh për vendin. ... Aktuale August 11, 2022. Izraeli i dhuron 70 karroca Handikosit Aktuale August 11, 2022. 77 pacientë po trajtohen nga COVID-19 në SHSKUK. Aug 23, 2022 · Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Lulezim Blaka, ka hedhur kritika ndaj ministres së Arsimit Arbërie Nagavci. Ai ia ka rikujtuar se në kohën kur kreu i AAK ishte kryeministër, ka pas një bashkëpunim të shkëlqyer mes qeverisë dhe sindikatës së arsimit, Ligji i Pagave ishte miratuar në Kuvend, dhe se qeveria Haradinaj thotë se kishte miratuar kompensimin .... . Aktualisht paga minimale në Kosovë është 130 euro për të punësuarit e moshës nën 35 vjeç dhe 170 euro për të punësuarit e moshës mbi 35 vjeç. Nga Fatos Shala Ligji i Pagave për sektorin publik pritet të shkojë për miratim muajin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovës. Ligji i pagave shkakton ‘furtunë’ në Kosovë. Shkurt 16, 2022 09:35 Europe/Tirane. Presidenti i Kosovës do të ketë pagën më të lartë në vend, ndër funksionarët publikë, bazuar në draftin që ka përgatitur Ministria e Punëve të Brendshme, për Ligjin për pagat. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi këtë të enjte se Ligji i Pagave do të del në diskutim publik javën tjetër. Sipas tij, koeficienti për mësimdhënësit do të jetë më i mirë se në. Paga mesatare bruto për vitin 2021, sipas të dhënave të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, është 484 euro. Ligji i shfuqizuar kishte koeficientin 239 euro Ligji paraprak për pagat e shërbyesve civilë i cili ishte shfuqizuar, kishte vlerën monetare të koeficientit 239 euro për vitin e parë të zbatimit të këtij ligji. Eksluzive: Pozita tregon se kur do te votohet ne Kuvend Ligji i pagave (Shiko ketu) shkruar nga Kontabilisti August 9, 2022. Ligji i pagave dhe Projekt-kodi civil do të shqyrtohen në Kuvend vjeshtën e këtij viti, ka thënë ushtruesja e detyrës së shefit të grupit të deputetëve të Vetëvendosjes Mimoza-Kusari Lila. Në një. Arta Sopi. 01.9.2022 - 14:17. Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë se projektligji i ri për pagat i cili sipas tij do të hapet për diskutim publik javën e ardhshme, mësimdhënësit i trajton shumë më mirë sesa janë trajtuar deri më tani. Sipas Kurtit nuk na çojnë askund, greva, bojkoti e mospuna. Hoti: Projektligji i Pagave të procedohet sa më parë, kemi rritje të çmimeve. 13/06/2022 | 08:51. Edhe ish-kryeministri i Kosovës, njëherit deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, deklaron se tashmë Projektligji për Paga do të duhej të ishte i miratuar në Kuvend. "Ky ligj duhej të ishte sjell në Kuvend në. Rishikimi i buxhetit-ndryshimi i Ligjit për buxhetin e Republikës së Kosovës, bëhet zakonisht në gjysmëvjetorin e dytë, respektivisht në muajin qershor. Numri i punonjësve që marrin paga nga buxheti i Kosovës është rreth 83 mijë veta. Paga mesatare neto, sipas të dhënave të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, është 542 euro. Ballina NACIONALE Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik, koeficienti për mësimdhënësit... NACIONALE; Kurti: Ligji i Pagave javën tjetër në diskutim publik, koeficienti për mësimdhënësit është më i mirë. Nga. RaNet - September 1, 2022. 3. Facebook. Atdhe Hykolli nga BSPK, thotë se është i papranueshëm Ligji i ri për Paga, pasi që kjo diskriminon punonjësit e Kosovës. "BSPK-ja është pjesë e Ligjit të Pagave, ne e kemi biseduar vetëm pjesën e parë të draftit. BSPK-ja i ka pasur edhe konkluzionet e veta, ndërsa pjesa tjetër shtojcat që kanë dalë në publik, për ne.

how to order a corvette from the factory